Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się - zamknij ten komunikat
niebieskie_migdały_facebook
o nas
Jesteśmy niepublicznym przedszkolem NIEBIESKIE MIGDAŁY mieszczącym się na terenie nowego osiedla przy ulicy Grunwaldzkiej w Tczewie. Przedszkole zostało zaprojektowane w trosce o zapewnienie aktywizującej, przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych, zachęcającej do twórczej zabawy i odkrywania świata. Nowo wybudowany budynek o powierzchni 600 m2 spełnia wszelkie wymagania stawiane przez UE w zakresie bezpieczeństwa i higieny pomieszczeń przedszkolnych. Posiadamy trzy sale dydaktyczne, każda z dostępem do ergonomicznie zaprojektowanej łazienki, oraz jadalnię, w której wszystkie dzieci razem będą spożywały przygotowane we własnej kuchni posiłki. Wyposażenie przedszkola posiada atesty i certyfikaty. Do wyłącznej dyspozycji naszych przedszkolaków jest plac zabaw.

Działalność naszego przedszkola rozpoczęliśmy od września 2012 roku. Przedszkole jest czynne pięć dni w tygodniu przez dwanaście miesięcy w roku od 6.00 do 17.00. Zapewnimy optymalne warunki rozwoju dla każdego dziecka w wieku od 3-7 lat. W szczególnych przypadkach przyjmujemy dzieci od 2,5 lat.

Naszym założeniem jest towarzyszenie dziecku na każdym kroku jego dziecięcych zmagań, doświadczeń, emocji, poznawania otaczającego świata i ludzi. Dziecko w przedszkolu wkracza w swój pierwszy społeczny świat, a relacje, których uczy się w wieku przedszkolnym, są fundamentem jego dorosłych zachowań.

W Niebieskich Migdałach dbamy o to, aby nasze przedszkolaki były pewnymi swych umiejętności, odważnymi, ciekawymi otaczającego ich świata, doskonale przygotowanymi do dalszej edukacji w szkole podstawowej dziećmi. Tak ważne zasady jak szacunek do samych siebie i innych, wiara we własne możliwości przekazywać będziemy także podczas zabawy, ponieważ wiemy, że w tym wieku zabawa jest najważniejsza!!

ZDROWA KUCHNIA Aby dziecko dobrze się rozwijało potrzebuje wartościowych posiłków. W Niebieskich Migdałach promowana jest naturalna dieta dostosowana do potrzeb każdego dziecka. Posiłki przygotowywane w naszej własnej kuchni są oparte na produktach naturalnych: zbożowych z pełnego ziarna, owocach, warzywach, białkach, tłuszczach roślinnych. Nie stosujemy produktów wysoko przetworzonych. W przygotowywaniu posiłków zwracamy uwagę na naturę pokarmów (rozgrzewające, wychładzające), dzięki czemu dobieramy posiłki odpowiednio do pory roku. Naszym celem jest wytworzenie dobrych nawyków żywieniowych, które będą owocować zdrowym rozwojem dziecka.